תיקון עצמי של גלשני גלשנים מפוליאסטר

כיצד לתקן את הגלשן גלים בעצמך

תיקון סדק בגלשן גלים הוא משימה קשה ומאתגרת, אך בהחלט אפשרי לבצע את התיקון בעצמנו. בכדי לבצע תיקון סדק בגלשן גלים הבנוי מפוליאסטר, יש לפעול בצורה מדוייקת ובהתאם לסדר הפעולות המתאים.

כדי להתחיל בתיקון, עלינו להכין את הגלשן ולוודא שהוא נקי ויבש. כמו כן, חשוב לבדוק את הסדק ולוודא שהוא לא חריץ גדול מדי אשר ידרוש תיקון מקצועי. עם זאת, אם הסדק אכן ניתן לתיקון, נוכל להתחיל בתהליך הבא:

 1. הכנת החומרים – יש להכין בד פיברגלס, שרף פוליאסטר, מספר חיתוכי בדים ומספר סכיני חיתוך. כמו כן, חשוב להכין חלקים של מפוליאסטר ולוודא שהם מתאימים לתיקון הסדק.
 2. חיתוך והכנת החומרים – יש לחתוך את הבד פיברגלס והשרף פוליאסטר לגודל הנדרש על מנת לכסות את הסדק. יש לוודא כי גודל החומרים גדול מספיק כדי לכסות את הסדק וגם יש מספיק חומר לסיום התיקון.
  1. סכיני חיתוך – עלינו להשתמש בסכיני חיתוך על מנת לנקוט את הסדק ולהפיץ את הגבישים בצורה מדוייקת. כדי להימנע מפגיעה במבנה הגלשן, עלינו להיות זהירים ולא להרוס את המבנה הקיים.

  2. שכבת הבד – נשתמש בשכבת הבד המתאימה לסוג הגלשן ונמלא את הסדק בשכבות של בד ושרף פוליאסטר. יש לוודא כי השכבות מונחות בצורה מדוייקת ושהם יבשות לפני המשך התיקון.

  3. שיוף – לאחר התיקון והתקשות החומר עלינו לשייף את אזור התיקון על מנת להשיג מראה חלק ומתאים למבנה הקיים. את ליטוש ניתן לבצע עם סכיני חיתוך או עם נייר שיוף. 

  4. צבע – לסיום התיקון עלינו להשתמש בצבע שמתאים לצבע הגלשן המקורי כדי להפוך את התיקון לבלתי נראה. עלינו לוודא כי הצבע מתאים לצבע הגלשן ושהוא מתייבש לפני השימוש בגלשן.

  בכל הזדמנות, חשוב להיות זהירים ומדוייקים כאשר אנחנו מתקנים גלשן גלים. עלינו

  לבצע את התיקון באפקטיביות ובצורה היעילה ביותר על מנת למנוע פגיעה נוספת בגלשן. חשוב לזכור כי תיקון גלשן גלים הוא תהליך די מסובך ודורש כמה שלבים עיוניים ומדוייקים, כך שכדאי לא לנסות לבצע אותו בלי ידע מקצועי או אם אין לך גישה טכנית ונסיון בעבודה עם חומרים מרוכבים , שכן הפוליאסטר מתחמם מאוד ועשוי לגרום נזק רב לגלשן ואפילו להסתיים בכוויה בגוף.

  בסופו של דבר, התיקון של סדק בגלשן גלים הבנוי מפוליאסטר הוא תהליך מדוייק ודורש זמן-מתאים וידע מקצועי וכלים מתאימים. עם זאת, אם נבצע את התהליך בצורה נכונה, התוצאות יכולות להיות מרשימות ותוכלו לחזור לגלישת הגלים שאתם אוהבים כל כך .

   
   

מאמרים דומים

הירשמו לרשימת הדיוור שלנו