תחזוקה של ציוד קייט

רכשת ציוד קייט סרפינג? תתחדש! כאן נסביר כיצד לשמור עליו ולטפל בו על מנת שיוכל לשרת אותך לאורך זמן רב. בנוסף כיצד לאתר תקלות בציוד לפני הפיצוץ

תחזוקה שוטפת מאריכה את חיי הציוד ומקטינה את הסיכוי לנזק לציוד והכי חשוב ומעל הכל הבטיחות שלנו, ציוד מתוחזק מבטיח ציוד תקין ומציאת תקלות עוד לפני הכניסה למים יכול להציל אתכם מכניסה למצבים לא נעימים בים.

ראשית יש לעבור על גוף הקייט ולנסות לאתר שריטות או קרעים באזורים המתנפחים וגם בבד הריפסטופ הדק, אחת הדרכים לאתר את החורים היא להתבונן לכיוון השמש עם הקייט שחוסם את האור, במקום שבו יהיה חור תוכלו לראות את השמש מבצבצת דרך החור.

לפני ניפוח הקייט יש לבדוק את הצינוריות שמעבירות את האוויר מהבלון הראשי לבידונים המשניים, יש לבדוק שהן לא סדוקות וקרועות,  לשים לב שהברידלים יושבים כמו שצריך שאין קשרים או פיתולים מיותרים או לחילופין שהחוטים משופשפים ועומדים להקרע.

בזמן פריסת החוטים יש לשים לב למנגוני הבטיחות, שהשחרור המהיר מתנתק ומתחבר בחזרה ובזמן הפרדת החוטים צריך לנסות לאתר שפשופים או קרעים על החוטים, חשוב מאוד לא רק לפרוס ולהפריד אלה ממש להקפיד ולשים לב שאנו מסתכלים על החוטים מתחילת דרכם על מנת לגלות איזורים דקים יותר שהם ככל הנראה גם חלשים עקב בלאי.

למידע על: קורס קייט סרף

בזמן חיבור החוטים יש לשים לב שכל הלולאות בשלמותן שאין קשרים מיותרים על החוטים, קשר על אחד החוטים מעביר את כל המתח אל הקשר הזה ומחליש אותו עד שלבסוף יקרע.

גם במהלך הגלישה, תמיד להיות ערניים, אם הקייט התרסק על החול או על קו המיים והנפתם אותו עדיף להנחית בצד על מנת לוודא שלא נגרם לו נזק בנפילה, לפעמים מספיק צדף קטן בכדי לשרוט את הבלון ואם תמשיכו לגלוש כך השריטה עלולה להתפרץ כשתהיו בעומק הים ואז נזק שהיה עולה לכם 150 שקלים לתקן הופך לקרע ענק שעולה מאות שקלים לתקן, זיכרו שבאחריותכם לוודא את התקינות של כל ציוד הגלישה!

בסוף יום הגלישה מומלץ לשטוף את כל הציוד במים מתוקים (חוץ מהקייט עצמו) על מנת להסיר מלח וחול ולתלות לייבוש.

חשוב להקפיד על בדיקה חוזרת של הציוד, במידה וגיליתם משהו שאתם לא בטוחים לגביו מומלץ להתייעץ עם אחד מאנשי הצוות שלנו שמתמחים בקייט על מנת שיתן לכם את העצה הטובה ביותר.

בסופו של דבר איתור תקלות בזמן וטיפול מוקדם בחוליות החלשות של הקייט יבטיחו לכם שקט ובטחון בגלישה וכמובן בטיחות היא מעל הכל!

 

מאמרים דומים

הירשמו לרשימת הדיוור שלנו