Search
Close this search box.

סאפ למתחילים

ב 2010 התחלנו ללמד סאפ בקריות ומאז לימדנו אלפי תלמידים, גם אתם יכולים!

קורס סאפ למתחילים- סרף סייקל (גיל הורביץ)

בשנת 2010 התחלנו ללמד סאפ בקריות ומאז לימדנו אלפי תלמידים, גם אתם יכולים!

בשנים האחרונות הולך ותופס הסאפ מקום נכבד בתור ספורט ימי מוביל, האהוב על בני כל הגילאים, בנים ובנות כאחד. כידוע, מדובר בווריאציה ספורטיבית של החסקה המסורתי, כאשר הסאפ יותר מהנה ומקנה חוויית גלישה קלה ומהירה יותר.

איך הכל התחיל

למרות שלא ניתן לזהות בדיוק את המקורות המדויקים לגלישת הסאפ, ישנן עדויות חדות מאיי פולינזיה ומהוואי במהלך  עוד טרם מלחמת העולם השנייה על גלישה בים באמצעות לוח תוך ניצול תנועת וכיוון הגלים.

המקורות המודרניים של גלישת הסאפ מובחנים בעיקר לשתי דמויות מרכזיות:

 • דיור יוויטשק, אשת גלישה מהאי הגדול בהוואי, שכנראה הייתה הגורם המרכזי בתהליך היווסדותו של הסאפ כספורט מודרני. בשנות ה-40 של המאה ה-20, היא השתמשה בלוח גלישה גדול שבנתה ובגשר כפתורים כדי לנווט בנהר העיקרי של האי ההוואי.
 • ג'ון זאפיר, שהתחיל לפרסם סרטוני וידאו של גלישת סאפ בשנות ה-90. הסרטונים הפופולריים שלו תרמו להפצה רחבה ופופולרית של הסאפ ברחבי העולם.

מאז ההתפשטות הרחבה של הסאפ, הפעילות והתחרויות בתחום התרחבו והתפשטו באופן מהיר במיוחד. היוזמה והיצירתיות של יצרנים מקומיים ועולמיים תרמו לפיתוח טכנולוגיות חדשות, חומרים מתקדמים ואביזרים מתקדמים, והפכו את גלישת הסאפ לאחד מענפי הספורט הימיים המובילים והפופולריים ביותר בעולם.

אבל למה דווקא סאפ?

הסאפ- Stand-Up Paddleboarding מייצר לנו הגולשים מספר יתרונות משמעותיים על פני ענפי ספורט אחרים, כולל הזירה הימית:

 • גישה קלה ופשוטה: הגלישה על סאפ לא דורשת מיומנויות גבוהות מידי, בהכשרה בסיסית יחסית ניתן כבר לגלוש ברמות מסוימות. גם הכושר הבסיסי של הגולשים לא חייב להיות גבוה במיוחד, לכן הסאפ נגיש כל כך.
 • שלמות גוף: גלישת הסאפ משלבת איזון, כוח וגמישות, ולכן היא מצוינת לפיתוח וחיזוק שרירי הליבה. בגלל הצורך להתמודד עם תנועת הגלים ולשמור על איזון, ספורט זה מעניק יציבות חזקה יותר המשמשת אותנו גם ליומיום.
 • טיפול נפשי עצמי: קיימים מספיק ענפי ספורט ימי שמספקים אקסטרים ואדרנלין. הסאפ מאפשר גם את אותו אדרנלין (במיוחד אם תלמדו גלישת סאפ על גלים) אך גם את הרוגע והשלווה (בים שטוח). גולשי סאפ רבים מעידים כי אימון בסאפ מוקדם בבוקר מרגיע אותם לכל יום העבודה והפעילות.
 • סביבה טבעית מושלמת: גלישת הסאפ מאפשרת לכם להיות קרוב לטבע וליהנות מפנינות הטבע מתוך המים. ניתן לראות יצורים ימיים וצמחיה מגוונת ולהרגיש את טעמים וריחות הים הכי קרוב שאפשר.
 • פעילות גופנית משולבת: בגלישת הסאפ אפשר לשלב פעילות גופנית נוספת כמו יוגה.

אחרי שתלמדו ותדעו לגלוש על סאפ תתחילו ליהנות מכמה יתרונות מיידיים ומצטברים. קודם כל, מדובר בתחביב ספורטיבי מהנה שמחזק את הקשר אל הים, עם הרבה שקט, רגיעה ושלווה. יחד עם זאת, לא מדובר סתם ברביצה או שכיבה על "מזרון ים" אלא ספורט של ממש המצריך אתכם לחתור באמצעות משוט, ובכך להזיז את הגלשן על פני המים. עקב כך, חתירת הסאפ תורמת להוצאת אנרגיה, לחיטוב הגוף ולהורדה במשקל, ובתוך כך מחזקת את השרירים, משפרת את שיווי המשקל, את הריכוז והמיקוד. זהו ספורט המפעיל למעשה את כל השרירים בגוף, משפר את הסיבולת האנאירובית, את הכוח המתפרץ, את הכושר האירובי, את היציבה ועוד.

קבוצות שרירים שהגלישה על סאפ משפרת

 • שרירי הליבה (Core Muscles): גלישת הסאפ מחזקת במיוחד את שרירי הליבה, הכוללים את שרירי הבטן, הגב התחתון, הצידיים ושריר הישבן. הליבה משמשת כמרכז יציבות ואיזון במהלך הגלישה וכאשר אתם משתמשים בתנועה של הידיים והגוף, אתם משפרים כוח ויכולת איזון בשרירי הליבה שלכם.
 • שרירי הכתפיים והזרועות: במהלך גלישת הסאפ, אתם משתמשים בשרירי הכתפיים, הקדמיים והאחוריים, כמו גם בשרירי הידיים והאצבעות.
 • שרירי הרגליים: בזמן גלישת הסאפ, יש שימוש משמעותי מאוד בשרירי הרגליים כדי לשמור על יציבות ואיזון על הלוח ולהתמודד עם תנועת הגלים. התנועות של הרגליים כוללות תנועות של השרירים בפרקים העליונים (ארבע ראשי למשל) והתחתונים של הרגליים (שוקיים ותאומים?), כולל שרירי הישבן, הירך והרגל.
 • בנוסף, גלישת הסאפ משמשת גם לשיפור האיזון, הגמישות והקואורדינציה הכללית של הגוף. מתמודדות נוספות כוללות שרירי הצוואר, העצמות הגוף והפעילות הנפשית.

 

חשוב לציין שגלישת הסאפ יכולה להתאים לכל אדם בכל רמת כושר גופנית, וניתן להתאים את רמת הקושי והמאמץ לפי הצורך והיכולת האישית שלך. אנו רואים אצלנו במועדון נשים וגברים, צעירים ומבוגרים (כולל גיל שלישי…), ללא ספק הסאפ תפס חזק בישראל !

 

כאמור, מדובר בספורט רגוע ושליו בדרך כלל, אך אין בכך לומר שהוא נטול התרגשות ובהחלט אפשר לקחת את הספורט הזה גם אל מקומות מלהיבים יותר של גלישה על הגלים. אולי יש לכם מעט חששות מספורט ימי ואיך תסתדרו איתו, אבל הבשורות הטובות הן שחתירה על סאפ היא קלה מאוד. גם ילדים, גם בוגרים, גם גברים וגם נשים לא יתקשו לשלוט בכלי הזה ולא צריך יכולות פיזיות או ידיעות מיוחדות על הים או על הספורט הימי. ומעל לכל, זהו תחביב המשלב בין רגעים מופלאים של שלווה ובדידות בתוך הים, לבין פעילות מהנה עם חברים והמשפחה.

 

שיעור סאפ למתחילים

אנו מזמינים אתכם להירשם אל קורס סאפ למתחילים המתאים לכל הגילאים החל מגיל 9 ועד בכלל… עם שיעורים בני שעה שכוללים את כל מה שצריך לדעת על הגלשן, המצוף והציוד הנלווה, וכמובן גם תרגול של הגלישה עצמה ולימוד כל היסודות הנדרשים. כל זאת בבית הספר הוותיק והמוערך לגלישה בחופי קריית ים שמעניקים תנאים אידיאלים לסאפ בזכות הגלים המסודרים שנוצרים בקצה מפרץ חיפה.

בנוסף, נוכל לסייע לכם בשאלה איך לבחור סאפ למתחילים (גלשן כמובן). אנו מציעים מגוון רחב של גלשנים וציוד גלישה בחנות שלנו, כולל מגוון איכותי של גלשני סאפ למתחילים.

 

לפרטים נוספים והרשמה לקורס סאפ למתחילים, הנכם מוזמנים לפנות אלינו באימייל [email protected] או בטלפון 04-8444473.

 

מאמרים דומים

הירשמו לרשימת הדיוור שלנו

תפריט נגישות