חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כיצד לבחור איזה ציוד קייט לרכוש?

מדריך זה מיועד לגולשים אשר סיימו קורס קייט סרפינג וצברו נסיון במשך 6 שעות לפחות עם מדריך צמוד

המדריך לרכישת ציוד לגולש קייט המתחיל:

מדריך זה מיועד לגולשים אשר סיימו קורס קייט סרפינג וצברו נסיון במשך 6 שעות לפחות עם מדריך צמוד. השיקולים לבחירת ציוד גלישה הם מגוונים והם תלויים במספר פרמטרים, במדריך זה ננסה לעשות סדר בפרמטרים ולעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה והטובה ביותר עבורכם אשר תתאים בעיקר לצרכים שלכם.

ממוצע רוח באזור בו אתם הולכים להתאמן

כאשר אתם יודעים שאתם הולכים לתרגל את הגלישה בחוף אשר בו הרוח הממוצעת היא 20 קשרים כדאי שתבחרו לרכוש עפיפון בגודל קטן ואילו אם הרוח הממוצעת היא בין 10-12 קשרים עדיף לכם לרכוש עפיפון גדול יותר. בהקשר של גלשן קייט גם כאן נבחר את גודל הגלשן לפי עוצמת הרוח במקום שבו אנחנו מתכננים להתאמן. כאשר נחפש גלשן קייט סרפינג למכירה נצטרך גם להתאים את אורך הגלשן לפי אותם קריטריונים, גלשן ארוך ורחב לרוח חלשה וגלשן קייט קצר וצר יותר לרוח חזקה. באופן עקרוני אנחנו ממליצים לגולש המתחיל לתרגל את הפעמים הראשונות שלו ברוח חלשה ולכן לרוב נמליץ לגולש המתחיל לרכוש גם עפיפון גדול יחסית וגם גלשן קייט גדול. בעיקר מהסיבה שבארץ רוב הזמן הרוח היא חלשה יחסית ויהיו יותר ימים שמתאימים לאימון ברוח חלשה מאשר ימים עם רוח חזקה, בדרך זו תוכלו להתאמן הרבה ובכך להשתפר בגלישה מהר יותר.

חומר בניה של הקייט

בעולם של היום טכנולוגיה זה הכל, אם הקייט שלך יותר קל, יותר חזק, יותר קשיח ועמיד יותר תהיה בטוח שהוא יתפקד טוב יותר ויהיה קל יותר לשליטה, יציב וסלחן יותר לטעויות של הגולש. מאז 2019 נכנס לעולם הקייטסרף חומר חדש שנקרא אלולה ALUULA והוא עושה מהפכה בכל הקשור לעפיפונים, כמתחיל לא יהיו חסרים לך תיסכולים בדרך לגלישה ועפיפון מאלולה יכול לחסוך לך תיסכולים רבים שלא בהכרך נגרמו בגללך. נפילה מהשמיים של הקייט סתם כך בגלל שהקייט כבד או רטוב זה דבר שבשגרה אבל אחרי נפילה צריך להניף וזו משימה לא פשוטה ובינתיים נסחפים צריך לחזור ברגל, עפיפון שבנוי מאלולה יכול לחסוך לך את כל בזבוז הזמן ואנרגיה שתשקיע בזה, אם אתם מחפשים ללמוד ולהשתפר מהר תבררו על עפיפון מאלולה של אושן רודיאו, בטוח שעפיפון כזה יקצר את תהליך הלמידה שלכם

משקל הגולש

אמנם נהוג לחשוב שלמשקל הגולש יש חשיבות רבה בבחירת גודל העפיפון אבל כל מי שעשה קורס קייט והחזיק עפיפון ביד הבין מהר מאוד שלקייט יש הרבה מאוד כוח, כוח זה הוא עוצמתי מספיק ו 20 קג' הפרש במשקל בין גולש לגולש זה הפרש זניח ביחס לכמות הכוח שעפיפון מייצר ולכן נכון יותר להתאים את גודל הקייט לפי עוצמת הרוח הממוצעת שבה יתקיימו האימונים ופחות לפי המשקל. למשקל הגולש לעומת זאת יש חשיבות רבה יותר כאשר מדברים על גלשן קייט, ככל שהגולש כבד יותר כך הוא מפעיל יותר לחץ על הגלשן וגורם לו להתכופף, לרוב גולש ממשקל 80 קג ומעל כבר יפעיל לחץ חזק מדי עבור גלשן רגיל ולחץ זה יגרום לגלשן הקייט לאבד את צורתו המקורית, לכן כאשר אתם מחפשים גלשן קייט למכירה רצוי שתתאימו את הגלשן למשקלכם, עד 80 קג יספיק הגלשן הרגיל, מעל 80 קג' עדיף לרכוש גלשן קייט קשיח יותר אשר לרוב הוא עשוי מחומר שנקרא קרבון.

עלות עפיפון קייט סרפינג שמוצע למכירה

לכל אדם יש את התקציב שלו ויכולות כלכליות שונות אחד מהשני, חשוב לזכור שכאשר מדובר על ציוד לקייט סרפינג יש קשר הדוק בין איכות הציוד לבין בטיחות , אף גולש אינו מעוניין למצוא את עצמו שוחה בלב ים בעקבות תקלה בציוד. חשוב לעשות סקר שוק ולברר מחירים אבל חשוב לזכור שבציוד קייט סרפינג למכירה יכול להיות פער גדול מאוד באיכות הציוד ובהפרש קטן של כסף ושווה לברר תמיד מה עוד יש לשוק להציע. יש יתרון גדול לרכישה של עפיפון קייט סרפינג חדש, הן מבחינת ההתקדמות הטכנולוגית והחומרים החדשים אשר יבטיחו לכם ביצועיים מקסימאליים והן מבחינת אביזרי הבטיחות אשר רק הולכים ומשתכללים והופכים את הספורט לנגיש ובטוח יותר, החנות שלנו היא בין היחידות בארץ אשר מוכרת את כל המותגים הגדולים בעולם וזה גם יתרון מכיוון שבהמשך הדרך תוכלו לעשות עסקאות טריד אין ולשדרג את הקייט שלכם ולשלם רק את ההפרש ואף לעבור בין מותג אחד לשני מבלי לאבד את ערך כספכם. אורך חיים של עפיפון ממוצע הוא כ 2-3 שנים כאשר לאחר מכן מתחילות בעיות של בריחת אוויר והתייבשות של החומר ממנו עשוי העפיפון. אם תכנסו לחנות העפיפונים המשומשים למכירה באתר שלנו תגלו שאנו מעניקים חודש תיקונים חינם על כל עפיפון יד שנייה שנמכר אצלנו בחנות, הסיבה שאנו מעניקים ביטוח תיקונים חינם מסוג זה הוא כדי שאתם הלקוחות תוכלו להיות בטוחים שאתם קונים עפיפון שהוא תקין ושאתם לא זורקים את כספכם ורוכשים חתול בשק. ברוב המקרים אם תרכשו עפיפון מאדם פרטי או מאתר יד 2 ברוב המקרים לא תהיה לכם האפשרות לדעת מה מצבו של העפיפון שאתם רוכשים ומה יקרה לו אחרי זמן קצר של שימוש.

עלות גלשן קייט סרפינג

לגבי גלשנים של קייט, הדילמה בגלשני קייט היא שונה מאשר בעפיפונים, הבלאי של גלשני קייט הוא קטן יותר ולכן יש פחות צורך להחליף גלשן כל שנה, עובדה זאת גורמת לכך שאין היצע גדול של גלשנים משומשים בשוק ובמיוחד יש מחסור בגלשנים טובים המתאימים לגולש המתחיל. כאשר מתעניינים ברכישה של גלשן חדש ניתן לבחור מבין מבחר רחב של גלשנים אשר נמצאים במלאי ולבחור את הגלשן המתאים ביותר עבורכם, לרוב גולשים אשר מחפשים גלשן יד שנייה נאלצים להתפשר על איכות הגלשן או על המידה שהם צריכים מכיוון שעליהם לבחור גלשן מבין מה שיש לשוק להציע ולאו דווקא מה שהם צריכים. ההמלצה שלנו היא לברר באתר שלנו איזה גלשני קייט משומשים יש למכירה ואם הם מתאימים לכם, במידה ולא מומלץ להתעדכן במבצעים השונים של גלשני הקייט החדשים ולרכוש גלשן חדש שייענה בדיוק למידות ולדרישות שלכם, לעיתים רבות הפער במחיר בין גלשן חדש לגלשן קייט משומש הוא קטן כל כך שלא שווה לקנות גלשן יד שנייה.

המלצת המדריך

באופן טבעי יש פערים בין תלמיד לתלמיד וכבר במהלך הקורס מדריך מנוסה יוכל להבחין בכישרון של התלמיד שנמצא מולו, ההמלצה שלנו לתלמידים בעלי כישרון אשר לומדים מהר היא לרכוש ציוד קייט סרפינג מתקדם יותר אשר מתאים לרמת גלישה בינונית מאחר והכישרון של אותו תלמיד יכול לעזור לו לפצות על הרמה הנדרשת מהגולש ומהר מאוד הוא יצליח לשלוט בעפיפון המתקדם יותר, מצד שני אנו רואים תלמידים רבים אשר משיקולים שונים רוכשים ציוד מתקדם שאינו תואם את יכולותיהם וגורמים בכך להארכה משמעותית של משך הלימוד. התלמידים שלנו לרוב מתייעצים עם המדריכים לפני רכישה של ציוד וזאת על מנת להתאים את הציוד בצורה הטובה ביותר לרמת הגולש ובכך להבטיח את ההתקדמות מהירה ביותר.

מקצועיות ושירות

נושא המקצועיות ושירות הם מבין השיקולים שלרוב לא נותנים להם את החשיבות המתאימה. עפיפון קייט סרפינג, טרפז וגלשן קייט הם חלק מציוד אשר אמור לשרת אותנו ולשמור על ביטחוננו, הציוד אינו עשוי מברזל וייתכנו תקלות בתקינות הציוד לאורך הדרך, רצוי לרכוש ציוד בחנות מסודרת אשר תדע לתת לכם מענה מידי לתיקונים עתידים שתצטרכו וגם שתחזיק חלקי חילוף לציוד אותו אתם רוכשים . אנחנו מחזיקים מתפרה לתיקון עפיפונים קרועים וציוד לתיקון בריחות אוויר ויש לנו ניסיון רב בכל תיקוני הקייט. אנו יודעים לתת מענה מהיר לכל סוגי הבעיות הקיימות ומגיעים אלינו גולשים מכל רחבי הארץ על מנת שנפתור להם תקלות בציוד שלא הצליחו לפתור להם במקומות אחרים.

מאמרים דומים

הירשמו לרשימת הדיוור שלנו

תפריט נגישות