חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יתרונות של בד האלולה

במאמר זה נסביר מדוע יש רק יתרונות לציוד גלישה הבנוי מאלולה, מדוע כדאי לכם לרכוש רק ציוד של אושן רודיאו מאלולה וכמובן האם המחיר שווה את זה

ALUULA כל הסיבות לקנות קייט או וינג שבנויים מאלולה

Aluula הוא חומר מהפכני חדש שהופך במהירות לבחירה המומלצת של גולשים ויצרני עפיפונים וכנפיים.

הפטנט לבניית הבד פותח על ידי Ocean Rodeo חברת הקייט והווינג החדשנית ביותר בענף המשלבת טכנולוגיה ואקדמיה בתהליך המחקר והפיתוח שלה R&D , האלולה הוא חומר מרוכב העשוי משילוב של סיבים ושרף שהופכים אותו לקל משקל להפליא אך עמיד במיוחד, הפטנט של החברה הוא החיבור של 2 הרכיבים האלו ללא השימוש בדבק אלה על ידי חיבור מולקולרי שמאפשר הפחתה משמעותית במשקל התוצר הסופי.

אחד היתרונות המרכזיים של בד האלוולה הוא שהוא הרבה יותר חזק ועמיד בפני נזקים לעומת חומרים שבונים עפיפון וכנפיים רגילים בשוק. המשמעות היא שניתן לעצב עפיפונים וכנפיים העשויים מאלולה להיות הרבה יותר גדולים ואווירודינמיים, וכתוצאה מכך ניתן לצפות לביצועים טובים יותר ולהגברת המהירות והתמרון.

יתרון נוסף של אלולה הוא עמידות גבוהה יותר בפני קרני UV וגורמים סביבתיים אחרים מאשר חומרים רגילים לעפיפונים ולכנפיים. זה הופך אותו להרבה יותר עמיד ולאורך זמן, וזה חשוב במיוחד עבור גולשי קייט שגולשים לפרקי זמן ממושכים והציוד שלהם שוהה שעות בשמש.

נחלק את הייתרונות של הבד לפי כל הפרמטרים החשובים לתעופה לפי עקרונות האוירודינמיקה 

קשיחות:

זה הפרמטר העיקרי והוא הדבר שהכי חסר בספורט של גלישה עם מתנפחים, במיוחד ברוח החזקה כאשר מופעל לחץ רב על הציוד,  כאשר מנפחים עפיפון או כנף מאלולה משיגים קשיחות גבוהה שנוצרת בעיקר מהעובדה שהחומר אינו נמתח ואינו מתעוות, לחץ האוויר מסייע לחיזוק הפרופיל ולא מעקם אותו, בנוסף החומר עצמו חזק יותר ומאפשר ניפוח בלחץ גבוה משמעותית ממה שהיה נהוג בעבר, שילוב של בד שאינו נמתח ועמידות גבוהה יותר לקרעים מאפשרת לחופה או למפרש הכנף לשמור על הצורה שלה גם במצבים הכי קיצוניים של עומס לדוגמה כאשר יש גאסט חזק ופתאומי או בזמן פמפום או סיבוב של החופה באוויר, העובדה שהקייט או הכנף שומרים על הצורה שלהם ואינו מתכופפים באוויר מאפשרים לגולש לשלוט טוב יותר מבלי להיות מושפע מגורמים חיצוניים שפוגעים בשליטה. 

משקל:

חשיבות המשקל בתעופה ברורה לכולם, לפי חוקי הפיזיקה לציוד קל יש יכולת ליצר עילוי ברוח חלשה יותר וגם נדרש פחות כוח בכדי לשנות את הכיוון ולהזיז אותו מצד לצד, בדיוק כמו שמטוס כבד יצרוך יותר דלק בזמן הטיסה ויהיה לו קשה יותר לבצע תימרונים באוויר כך גם לעפיפון או לכנף שלך יהיה קשה יותר אם הם יהיו כבדים, כאשר משתמשים בבד האלולה לבניית עפיפון או מפרש של ווינג למעשה מורידים את משקל הציוד באופן משמעותי וכך באופן טבעי הציוד יוכל ליצר עילוי ברוחות חלשות יותר וגם לנועה מצד לצד בקלות רבה יותר ומהגולש ידרש פחות כוח ומאמץ כדי לבצע זאת, בנוסף במקרה של העפיפונים כאשר הרוח לא יציבה או שהרוח נחסמת על ידי עפיפון אחר או אפילו אם הגולש עושה טעות ומאבד את הלחץ על החוטים הקייט נוטה פחות ליפול ולמעשה מחזיק את עצמו באוויר גם ללא שליטה של הגולש מספיק זמן עד שהמתח על החוטים חוזר ואיתו גם השליטה בקייט. זו גם אחת הסיבות שגולש קייט מתחיל ירצה עפיפון קל מאלולה כך שהעפיפון ירצה ליפול פחות בשל טעויות של המשתמש

אווירודינמיקה:

בד חדש מאפשר יכולות חדשות ויכולות חדשות מאלצות את הייצרן לתכנן מחדש את העפיפון, אושן רודיאו הבינו מיד בהתחלה שלא מספיק רק להחליף את הדקרון בבד האלולה כפי שעשו בחברות אחרות מאוחר יותר, אלה צריך ואפילו חובה לתכנן את הקייט מחדש כך שתכונות הבד החדש יבואו לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר כך שביצועי הציוד יהיו הטובים ביותר, למה הכוונה ? מכיוון שהיכולת של הבד לעמוד בעומסים גדולים מאוד הוא כבר לא היה החוליה החלשה בשרשרת היצור ולמעשה התפרים היו אלו שמגבילים את הגדלת לחץ הניפוח על הקייט, בעקבות זאת פיתחו באושן רודיאו תפר חדש שלא היה מקובל בענף ושכל תפקידו הוא לעמוד בלחץ ניפוח גבוה מאוד, לאחר שהשיגו את היעד לעמוד בלחצי ניפוח גבוהים הקטינו מתכנני העפיפון את קוטר הבלון הראשי והבידונים הקטנים ובכך הקטינו את שטח הפנים ואת הגרר ( החיכוך ) הנוצר ממפגש הכנף עם הרוח ועל הדרך הרוויחו גם בחסכון במשקל מאחר והקטינו את כמות הבד שבשימוש. הקטנת הגרר פירושה שידרוג ענק של יכולות הציוד לפעול בטווח רוחות רחב יותר 

ברוחות חלשות יש פחות גרר ולכן הכנף / חופה מתפקדת טוב יותר והעילוי הנוצר גבוה יותר מכיוון שאינה מושפעת מהחיכוך באוויר.

ברוחות החזקות ההשפעה היא לא פחות חשובה, העובדה שהבלון הראשי שפונה לרוח צר יותר מאפשרת לכנף / חופת עפיפון לחתוך את האוויר בצורה חלקה יותר, בעפיפונים יש לזה גם משמעות נוספת, כאשר הבלון הראשי רחב מאוד הוא נדחף לאחור על ידי הרוח וזה גורם לעפיפון לייצר כוח וברוח חזקה אנו מכנים את זה אובר פאוור ( יותר מדי כוח ) כלומר העפיפון גדול מדי לעוצמת הרוח ועלינו להחליף לעפיפון קטן יותר , כאשר הבלון הראשי צר יותר הוא פחות נדחף לאחור והקייט ממשיך להיות בקצה החלון ואינו מייצר כוח. כך מושג טווח רוחות גדול יותר לכל מידה של עפיפון או כנף . 

עד היום בחומרים הסטנדרטים הרגילים לא היה ניתן להקטין את קוטר הבלון הראשי מכיוון שהדבר היה גורר קריסה של הכנף תחת העומס וניפוח חזק של הבלון היה גורם לכשל של הבד באזור התפרים לאחר זמן קצר  . 

תמרון :

פרמטר זה קשור יותר לעפיפוני קייט סרף מאחר ושם סיבוב החופה נוצר מכיפוף של קצה הכנף, הכיפוף נוצר ממשיכה של אחד מצידי הבאר ומתיחה של החוט המחובר לשפה האחורית של הקייט, הדבר מפר את האיזון שיש למבנה הסימטרי הטבעי שיש לקייט באחד הצדדים וגורם לו להסתובב סביב הצד שהגולש משך, בעבר כאשר העפיפונים נבנו מדקרון לבד הייתה אלסטיות גבוהה וכל משיכה של הבאר הייתה מותחת את הבד עד קצה גבול המתיחה שלו ורק אז שאר החופה של העפיפון הייתה מתחילה להרגיש את המתח ולסובב את הקייט, הדבר גרם לכך שנוצר עיכוב בין הרגע שנמשך החוט ועד שנוצר סיבוב בפועל, עם בד האלולה אין את הבעיה הזו מאחר שהבד מאוד קשיח ואינו נמתח כל משיכה של החוט בבאר מועברת ישירות לכל החופה והדבר גורר תגובה מידית. הזמן שעובר ממשיכת הבאר עד הסיבוב הוא משמעותי מאוד עבור הגולש מאחר וזה משפיע על היכולת של הגולש להגיב בזמן לשינויים שהוא נדרש לבצע, למשל במקרי חירום או בזמן רכיבה על הגל מהירות התגובה של העפיפון היא קריטית וכל עיכוב שנובע מהחומר ממנו בנוי העפיפון עלולה לגרום לתאונה במקרה הגרוע או לנפילה מהגלשן במקרה הפחות גרוע. המעבר לאלולה שהוא בד קשיח יותר מייצר מהירות תגובה ושליטה ישירה ומדוייקת יותר באופן ממכר וגולש שהתרגל לקייט מאלולה ככל הנראה לא יוכל לחזור ולגלוש על קייט דאקרון או כל חומר אחר שהוא קשיח פחות. 

עמידות : 

עמידות לקרעים של בד האלולה לעומת בד הדקרון הרגיל זו שאלה שהרבה שואלים עליה אז הבאנו לפניכם סרטון המציג בדיקת מעבדה שמראה בכמה בד האלולה חזק יותר מבד הדקרון גם כאשר משתמשים בפיסת בד אלולה השוקלת חצי מפיסת הבד מדקרון 

עמידות לשמש UV היכולת לעמוד בשמש מבלי להתפרק גדלה משמעותית בבד האלולה לעומת בד הדקרון, למעשה קרני ה UV של השמש מפרקים כל חומר ובד האלולה מצופה בשכבה המונעת מקרני השמש לפרק את החומר, כך לציוד יש אורך חיים גדול יותר גם אם תשאירו אותו או תשתמשו בו שעות רבות, במדינת ישראל שטופת השמש הדבר חשוב מאוד מאחר וציוד בן שנה או שנתיים מתחילים להראות סימנים של עייפות החומר גם לאחר שימוש סביר .

דחיית מים:

בד האלולה דוחה מים בצורה הרבה יותר טובה לעומת בד הדקרון או בדים "חדישים" אחרים שמופיעים בענף , הדבר חשוב מאוד בעיקר בגלל השימוש בים והסיכוי שהציוד ירטב ומשקלו יגדל עקב המים שנספגים בו, כנף של ווינג WING יכולה לספוח כמות גדולה מאוד של מי ים ובכך להגדיל באופן משמעותי את משקלה , עפיפון שנופל למים ומים שנספגים בו למעשה מדביקים אותו לשפת המים וזה מקשה את ההנפה שלו לאוויר, כמובן שככל שהקייט יספוג יותר מים כך הוא יהיה כבד יותר והתעופה שלו תיפגע, במיוחד אם הרוח חלשה

ALUULA vs. Dacron: Which material makes the best kite – Ocean Rodeo

ניתן למחזר: 

בכל שנה מיוצרים מאות אלפי קייטים, מפרשים וכנפיים ובכל שנה יוצאים משימוש מאות אלפי פריטים שלא ניתן להשתמש בהם ושאינם מתכלים, הדבר מעמיס על כדור הארץ פסולת רבה שאינה מתכלה ולא ניתן לבצע בה שימוש חוזר, גם אם תרמתם את הקייט היישן שלכם והוא הפך אח"כ לתיק עדיין חלקים גדולים ממנו נזרקים לפח וגם התיק בסופו של דבר יזרק ויגיע לפח האשפה. 

המודעות לסביבה היא תהליך שהולך וגדל בכל הקשור לתעשיה ואושן רודיאו שמה דגש רב על היכולת למחזר את בד האלולה באופן מלא, מבד ישן ובלוי ניתן להפיק במפעל בד חדש לגמרי ולמעשה לצרוך פחות חומרי גלם וכך גם להקל על כדור הארץ . תדמינו שמהציוד הישן שלכם ניתן לייצר ציוד חדש לגמרי מבלי להצטרך כמות גדולה של חומרי גלם חדשים, הדבר הוא טוב לספורט, לתעשיה ולכדור הארץ 

המחיר: 

אל מול חוסר היכולת של המתחרים לספק מענה שיעמוד באיכות של בד האלולה עולה הטיעון של המחיר היקר, אמנם עלות עפיפון מאלולה גבוה יותר מאשר של עפיפון רגיל אך בהינתן שעפיפון אחד יכול להחליף לגולש הממוצע 2- 3 עפיפונים הרי שמדובר בחיסכון (עולה פחות משני קייטים, ירידת ערך קטנה יותר מ 2 עפיפונים, ניתן להרוויח יותר ימי גלישה ) , עפיפון יחיד בזכות המשקל הקל שלו יכול לשמש לרוח חלשה מאוד עם גלשן פוייל או TT ולהישאר באוויר יותר מכל קייט בעל בידון אחד או ללא בידונים וכמובן גם להגיב טוב יותר, גם שהרוח חזקה מאוד היכולת של אותו עפיפון להחזיק מעמד טוב יותר לעומת כל קייט רגיל בזכות הקשיחות הרבה שלו והפרופיל הצר שיש לו (בלון ראשי צר יותר עקב לחץ ניפוח חזק יותר) 

Ocean Rodeo מילא תפקיד מרכזי בפיתוח Aluula וממשיכה להיות בחזית החדשנות בתחום זה. העפיפונים והכנפיים שלהם עשויים מאלולה נחשבים לכמה מהטובים בענף ומשמשים גולשי עפיפונים מקצועיים מובילים ברחבי העולם.

בהשוואה לעפיפונים וכנפיים רגילים, ציוד מתוצרת Aluula מציע ביצועים ועמידות טובים יותר. הם גם עמידים יותר בפני נזקים מקרני UV וגורמים סביבתיים אחרים, מה שאומר שהם יחזיקו מעמד זמן רב יותר.

בכל הנוגע לבחירת ציוד שעשוי מאלולה, אושן רודיאו הוא מותג שבולט. עם ניסיון של שנים בתחום מאז 2001 ומחויבות לשימוש רק בחומרים האיכותיים ביותר, הם מהווים את אחת הבחירות הטובות ביותר עבור כל מי שמחפש עפיפונים וכנפיים מהשורה הראשונה. לכן, אם אתה רוצה את הטוב שבטוב במונחים של ביצועים, עמידות ואריכות ימים, בחר ציוד Ocean Rodeo תוצרת Aluula

אושן רודיאו הסכימה לעוד מספר מותגים מכובדים בתעשיית גלישת העפיפונים להשתמש בבד האלולה ומכרה גלילים מהבד, מותגים אלו מציעים ציוד עפיפונים וכנפיים באיכות גבוהה.

עם זאת, יש כמה סיבות מדוע לבחור לרכוש ציוד של Ocean Rodeo על פני המותגים האחרים:

חדשנות: אושן רודיאו ידועה במחויבות שלה לחדשנות ולמחקר ופיתוח. החברה פיתחה את האלולה Aluula והייתה הראשונה שהציגה את יכולותיו, חומר חדש ומהפכני שנחשב כיום לטוב ביותר בשוק לציוד עפיפונים ווינג.

איכות: אושן רודיאו מחוייבים לייצור עפיפונים שנבנו להחזיק מעמד. הם משתמשים רק בחומרים ובטכניקות ייצור האיכותיות ביותר, מה שמבטיח שהעפיפונים שלהם יחזיקו מעמד זמן רב יותר ויתפקדו טוב יותר מאחרים.

שירות לקוחות: Ocean Rodeo ידועה בשירות הלקוחות המעולה שלה. יש להם צוות של גולשי עפיפונים ווינג מנוסים שתמיד זמין לענות על שאלות ולספק תמיכה ללקוחות שלהם.

מגוון מוצרים: אושן רודיאו מציעים מגוון רחב של עפיפונים, כנפיים WING ובורדים לרמות שונות של גולשים, ממתחילים ועד מומחים לכל סגנונות הגלישה שונים.

למרות כל מה שנאמר, גם למותגים האחרים יש מוניטין וגם העפיפונים שלהם איכותיים ומוערכים.

בסופו של דבר, ההחלטה באיזה מותג לבחור תהיה תלויה בהעדפה אישית שלך כלקוח ובצרכים הספציפיים של הגולש, האם תבחר לגלוש עם ציוד של חברה שמובילה בטכנולוגיה או על ציוד של אלו שמנסים לסגור את הפערים

מאמרים דומים

הירשמו לרשימת הדיוור שלנו

תפריט נגישות