הידרופוייל

רוצים לרחף על המים במהירות אדירה מבלי טיפת רעש? זהירות! היידרופויל מהפנט את החושים וממכר ברמות..

גלישה עם הידרופויל – שווה להשקיע!

מחפשים גלשן הידרופויל? אם כן, הגעתם למקום הנכון. בחנות של סרף סייקל תמצאו מגוון עשיר במיוחד של גלשנים ובניהם גם גלשני הידרו פויל אשר יכניסו אתכם היישר אל הטרנד הלוהט של עולם הגלישה.

כמה מילים על הידרופויל

למעשה, הידרופויל המכונה גם סנפירית בעברית, איננו המצאה חדשה. כבר די מזמן יש סירות, ספינות וסוגים של גלשנים שמתבססים על ההמצאה הזו, של סנפיר תחתון הנוגע במים וממנו יוצא תורן כלפי מעלה שאליו מחובר הגלשן או כלי שיט מסוים. יחד עם זאת, רק בשנים האחרונות עברה ההמצאה לעולם הגלישה או ליתר דיוק לעולם הקייטים, וכמו תמיד – גם בישראל מגלים את הטרנד קצת אחרי כל העולם.

20211111144501.408.png

על מה מדובר בדיוק? מדובר בעצם על גלישה בגובה של כמה עשרות סנטימטרים מעל לפני המים, כך שאם מישהו מסתכל עליכם מהצד אתם נראים מרחפים. יחד עם זאת, לא מדובר ממש בריחוף שכן הסנפיר התחתון שנקרא בעגה המקצועית "מטוס" אכן נוגע במים. מצד שני, יחסית לגלשנים אחרים, גודלו של המטוס קטן בהרבה וכך גם שטח המגע שלו עם המים. מה נובע מכך?

קודם כל, נובע שיותר קשה לשמור על שיווי משקל ולשלוט בגלשן. כן, גם גולשים מנוסים יצטרכו לשנס מותניים וללמוד כמעט מההתחלה את השליטה, כאשר האתגרים לא פשוטים ומצריכים הרבה סבלנות. יחד עם זאת, מי שצולח את השלב הזה אומר שההשקעה שווה. ראשית, מפני שחוויית "הריחוף" מעל לפני המים היא שונה, מלהיבה ומרתקת. שנית, מפני שאחרי תקופת הסתגלות ואימונים ראשונית אפשר לבצע תרגילים שונים גם עם הידרופויל. שלישית, מפני ששטח הפנים הקטן יחסית של הסנפיר עם המים מאפשר להגיע למהירויות הרבה יותר גבוהות, ממש טיסה. ורביעית, מאותה סיבה של שטח פנים קטן יחסית נדרשת פחות אנרגיה לגלישה, או במילים אחרות – אפשר לצאת לגלוש גם עם פחות רוח, אפילו אם היא לא מתאימה לקייט רגיל.

הזמנה של גלשן הידרו פויל אפשרית כבר עכשיו דרך החנות המקוונת שלנו. לפרטים נוספים וקבלת הכוונה מקצועית בנושא, הנכם מוזמנים לפנות אלינו באימייל Info@Surfo.co.il או בטלפון 04-8444473.

מאמרים דומים

הירשמו לרשימת הדיוור שלנו