חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כל האמת מאחורי עפיפונים מאלולה :

יש הרבה פייק ניוז סביב ציוד גלישה מאלולה - פה תוכלו לקבל את האמת..
אלולה הוא שם של חברת בת שהקימו הבעלים של חברת הקייטים הותיקה מקנדה "אושן רודיאו"(מייצרים עפיפונים יותר מ 20 שנה)
אלולה ALUULA למעשה היא טכנולוגית ייצור חדשה מוגנת בפטנט רשום ולא רק שם של בד ספציפי, בפועל לחברת אלולה יש עשרות סוגי מוצרים שמבוססים על הטכנולוגיה כאשר אחד מהם הוא האלולה GOLD שאליו נחשפתם והוא החומר שמחליף את הדקרון בקייטים של הדור החדש.
הטכנולוגיה פותחה בעקבות הצורך והרצון של חברת אושן רודיאו להביא לענף עפיפונים באיכות וביצועים טובים יותר מבלי לפגוע בשום תכונה שיש לעפיפונים מדקרון.
תהליך הפיתוח לקח שנים רבות ובמהלכן אושן רודיאו גייסה את המפעל שלה לתהליך וייצרה מספר רב של עפיפונים, בתהליך הייצור גם המפעל וגם המפתחים של אושן רודיאו צברו נסיון רב בעבודה עם החומרים החדשים ולמדו להתאים את התכנון לחומרים החדשים וגם את הייצור כך שהתוצר הסופי יוכל לתת את המענה הטוב ביותר. התהליך נמשך עד 2019 שבו יצאו עם הדגמים הראשונים של קייטים מאלולה
מכיוון ש"אלולה" זה "אושן רודיאו" היא שומרת לעצמה הייתרון התחרותי וייתרון זה ישמר תמיד גם בהכנסה של חומרים החדשים וגם בידע שנצבר בתהליך הייצור.

בזמן שחברת אלולה מפתחת ומכניסה עוד ועוד חומרים חדשים מהטכנולוגיה שברשותה הקושי הגדול הוא בתהליך הייצור או יותר נכון בדיוק הנדרש בזמן ייצור של עפיפון / ווינג מאלולה .

בשנה החולפת אושן רודיאו (4 שנים אחרי שיצאו עם הקייט הראשון מאלולה ) החליטו לאפשר לחברות נוספות בענף הגלישה לרכוש את האלולה GOLD ולמעשה להתחרות בהם אבל כאמור שמרו לעצמם את הייתרון התחרותי והטכנולוגי וכמובן את טכניקות הייצור והתפירה שהן שונות ומורכבות בהרבה יותר מאשר בעבודה עם דקרון.

הקושי הגדול של המפעלים שמייצרים קייטים הוא שיש צורך בהתאמות של מכונת התפירה ונדרשת גם מיומנות שונה של התופר/ת . רמות הדיוק הנדרשות בייצור של קייט מאלולה רחוקות מאוד מהנדרש ביצור של עפיפון מדאקרון בעיקר בגלל הקשיחות של הבד שאינו נמתח ומאזן את הלחצים שנוצרים מחוסר דיוק בייצור, סטיה של פחות ממילימטר בזווית התפירה בקייט מאלולה יכולה לגרום לסטיה של כל החופה בזמן תעופה. דיוק זה מצריך תופרים מיומנים יותר ובאיכות גבוהה יותר וכאשר מדובר על מפעלים עם אלפי עובדים כל המערך הזה הופך להיות מאוד בעייתי אם המפעל שמייצר צריך לתמרן בין תפירה של עפיפונים מדאקרון וגם מאלולה בזמן חלון הייצור .

אושן רודיאו מחוייבת ב 100% לייצור מאלולה וכאמור המפעל שלה עזר בפיתוח הקייטים ושיטות תפירה מדוייקות יותר עוד הרבה לפני 2019 .

לגבי העפיפונים מאלולה – בשנת 2020 הבאתי לארץ את העפיפון הראשון מאלולה ונתקלתי בהמון סקפטיות , התנגדות גדולה של קולגות מהענף וחוסר אמונה של גולשים שנובע ממאות גימיקים שרצו במהלך השנים סביב כל קייט חדש שיצא לשוק, לאט לאט ובשקט מאות גולשים בארץ ניסו התלהבו ורכשו את העפיפונים של אושן רודיאו מאלולה תוך כדי הבאת אמון בי, בטכנולוגיה ובחברת אושן רודיאו. בכל השנים האחרונות אני שומע כל כך הרבה דיסאינפורציה , פייק ניוז ונסיון לבטל את גודל המהפכה שאושן רודיאו הביאו לעולם הקייט ומתעלם כי בסוף הטכנולוגיה הזו מנצחת הכל! בקלות ניתן לראות שהראשונים לגלוש כשמתחילה הרוח אלו העפיפונים מאלולה והם גם האחרונים לצאת מהים כשהרוח יורדת, עפיפון מאלולה הופך את ה 13 קשר של היום ל 17 קשר של פעם .
יש בארץ עפיפונים מאלולה עם אלפי שעות גלישה וקילומטראג מטורף שעדיין עובדים מצויין , לקוחות שרכשו אלולה מדווחים שהם לא יכולים לגלוש יותר על קייט רגיל כי פשוט אי אפשר לחזור אחורה לקייט איטי שמגיב לאט.
תזכרו שאלולה זה רק החומר , מאחורי העפיפונים של אושן רודיאו יש גם ידע נצבר בייצור קייטים של יותר מ 20 שנה ושהיא בין אחת החברות היחידות ששמרו על זהותם ולא עשו אקזיט ונמכרו לחברת אחזקות והשקעות
טבעי והגיוני שאלו שאין ברשותם גישה לאלולה יעשו ויגידו הכל כדי שלא תיחשפו למהפכה בענף אבל בסוף הטכנולוגיה מנצחת, הייתרונות של האלולה ברורים , גם בבדיקות מעבדה וגם בבדיקות בגלישה, גם בשטח תראו יותר ויותר עפיפונים מאלולה , הביקורות מהללות , המתחרים מבואסים ואין מה לעשות.
כל מה שגולש סקפטי צריך הוא ליצור איתי קשר ולנסות קייט מאלולה בדגם שמתאים לסגנון הגלישה שלו!
אשמח אם תרשמו לי בתגובות שאלות לגבי קייטים מאלולה כדי שאוכל לענות, אשמח גם שתרשמו מה סיפרו לכם שגרם לכם לפקפק בקייטים מאלולה ?

את התגובות הראשונות אני אכתוב ואתם מוזמנים להוסיף כדי שאתייחס…
 
שורה תחתונה : עם אושן רודיאו מאלולה יש לך הרבה יותר ימי גלישה !!!!

מאמרים דומים

הירשמו לרשימת הדיוור שלנו

תפריט נגישות