גלשן שורט או לונג

כל הסוגים ומה ההבדלים? פה נסביר לאיזה גל כל גלשן מתאים!

בים יש לנו כל מיני סוגי גלשנים, גלשנים שמתאימים לסוגי גלישה מסוימים וגלשנים שמתאימים לסוגי גלים מסוימים ואף גלשנים שמיוצרים במיוחד לגולשים ספציפים, יש המון סוגי גלשנים והמון צורות אך ישנם כמה דגמים מרכזיים וסוגים יותר מוכרים.

20211111141557.245.png

שורטבורד – shortboard

עיצובים של גלשן בעל צורה קצרה לרכיבה כאשר התנאים נקיים וזה מה שרוב הגולשים המקצוענים מתחרים עליהם. הם נהדרים לרכיבה אנכית, לפגיעה בשפת הגל ולמשיכת תמרונים אוויריים. זה סוג הגלשן הנפוץ ביותר בימינו, אבל זה לא אומר שכולם צריכים לרכוב עליהם. יש כמה מאפיינים שעשויים לגרום לך לחשוב על השארתם לבעלי המקצוע.

הגלשן רוב הפעמים הוא קצר ובעל צורה המתאימה לתנועות מהירות בשל צורתו הקטנה, הצורה הזו של הגלשן גורמת לו להיות בעל קושי גדול בשליטה עליו.

גלשן קשיח שורט

לונגבורד – longboard

עיצובים של Longboard מגיעים בסנפיר אחד או סנפיר יחיד ו 2 סנפירים נוספים (סנפיר מרכזי אחד גדול ושני סנפירי תמיכה קטנים יותר). הזנבות יכולים להשתנות אך מקובל לראות זנב מרובע או עגול. גלשנים אלה יכולים להגיע בשלל מידות החל מ 8ft ועד 12ft, אם כי רוב האנשים מגיעים לגודל של בערך 10ft.

גלישה על לונגבורד תזכיר לכם שלפעמים צריך לקחת את זה לאט. בגלל הגודל דרוש מאמץ רב כדי להזיז את הגלשן . את מה שחסר להם שזה בעצם יכולת התמרון, הם יותר מאשר מפצים בגלישה. משטח התכנון על גלשן ארוך הוא עצום. כולם זקוקים לגלשן אחד כזה. אבל בעיקר, הם נחוצים לימים קטנים. אנו חושבים שאם תקדיש שנייה להעריך את היופי ברכיבה על גלשן ארוך, אולי תחליט להוציא אותו לעיתים קרובות יותר. אז בקיצור לונגבורד הוא גלשן כל כלך גדול שאפשר ליהנות בימים קטנים ביותר שכמעט ואין גלים אך עם ידע ומקצועיות אפשר ליהנות גם בימים גדולים.

פיש – fishboard

בבחינה מדוקדקת נגלה שלגלשן המוזר הזה יש נפח מסיבי, יותר מלגלשן גלים. סופר עבה, סופר רחב, קצר – אל תשכחו מהזנב הענק והאף המעוגל… אתה אומר לעצמך: "חכה שנייה … הגלשן הזה נראה כמו דג." 1970 סן דייגו, קליפורניה. מהפכה אדירה התחוללה בגלישה, בעיקר בגלל הטכנולוגיות פורצות הדרך שאיפשרו לשייפרים לתת לדמיונותיהם להשתולל. המהפכה הקצרה אילצה אנשים לשקול מחדש את מה שאפשר לעשות על הגל, וצורות גלשן חדשות היו הדבר המרכזי בתולדות הגלישה.
הגלשן מתאים גם לגלים קטנים. לוח קצר יכול להיות קשה לשחרור בגלישה קטנה וחלשה. בטח, יש לך אפשרות של לוח ארוך, אבל אם אתה רוצה מהירות בגלים הקטנים האלה, הפיש יכול לתת לך את מה שאתה מחפש. חשוב להבין שהיתרון הגדול ביותר של גלשן הוא הקלות בה לוקחים את הגל אך עדיין הגלשן מאפשר לבצע תרגילים והסיבובים בגלל צורת הזנב שלו.

20211111141557.792.png

פאנבורד – funboard

גלשני funboard מהווים גלשני מעבר מעולים או גלשן למידה אך יכולים גם להיות דרך טובה להוסיף גוון כלשהו לאופן בו אתם גולשים בדרך כלל. הם עובדים היטב ברוב התנאים, הרוחב הנוסף בצורה הופך אותם ליציבים וסלחניים יותר, תכונה המוערכת אצל הגולשים המתחילים. כשאתם גולשים על "לוח המשחקים" צפו לחווית גלישה מגוונת מאוד.

למרות שהם לא מספיק קצרים בכדי לתמרן כמו גלשני השורט, הם אכן נוטים לכמות מספקת של יכולת פנייה. הגודל הנוסף של הגלשן יאפשר לכם לתפוס גלים מוקדם יותר ותוכלו אפילו להסתובב קצת על הגלשן, זהו גלשן נהדר אם אתם לא מעוניינים להיסחב עם גלשן ענק בגודל של 10 ft, אך עדיין הגלשן מאפשר לגלוש גם בגלים קטנים ובעונות היבשות.

מאמרים דומים

הירשמו לרשימת הדיוור שלנו