גלישה בחורף

גלישה בחורף מהצד נראית כמו משהו שרק מטורפים יעשו אבל למעשה במהלך החורף הים בישראל הרבה יותר ידידותי ושקט חוץ מאשר כשיש סערה, החורף הישראלי הוא לא קר כמו באירופה ולכן אתם תופתעו מכמות האנשים והפעילות שיש בים דווקא בחורף

ציוד גלישה בחורף

אם תשאלו גולשים מנוסים הם בוודאי יגידו לכם שאין כמו גלישה בחורף. נכון שהמים יותר קרים וכך גם הרוח, אבל הים כולו שלך עם כל השקט והמרחבים שרק תרצה, בלי רוחצים, בליינים ועם מעט גולשים אחרים. יחד עם זאת, עבור אנשים שעושים את צעדיהם הראשונים בתחום, או שוקלים להתחיל ולהירשם לשיעור, קורס או חוג גלישה, ההתלבטות לגבי העונה הקרה ברורה ומובנת.

 

במועדון ובית הספר סרף סייקל מעניקים מענה שלם גם לעונה הקרה. המועדון שלנו פעיל בכל ימות השנה, כולל בחורף, ומציע שורה ארוכה של קורסים, חוגים, קייטנות ושיעורים אישיים ובקבוצות, החל מגלישת גלים וחתירת סאפ, ועד לגלישת רוח, קייט סרפינג ועוד. בתור גולשים מקצועיים אנו בהחלט מודעים להתלבטויות של אנשים בוגרים ושל הורים לילדים לגבי גלישה בחורף, ולכן חשוב לנו לומר כמה דברים לגבי הציוד.

20211111145305.514.png

התמודדות עם התנאים והקור

קודם כל גלישה בחורף מאתגרת עקב טמפרטורת המים שיכולה לרדת עד לסביבות השש עשרה מעלות, ולכך מצטרפות הרוחות שמקררות עוד יותר את הגוף. יחד עם זאת, לתנאי הקור ישנם מספר פתרונות בדמות ציוד הולם. כך למשל, חולצות ובעיקר חליפות גלישה בחורף מהוות פריט אידיאלי, השומר על חום גופו של הגולש על ידי יצירת חיץ מחומרים שונים של החליפה. בעיקרון, המטרה היא לשמר את המים קרובים אל הגוף וכך הם מתחממים ממנו, אך נותרים בתוך תחום החליפה, ולכך מצטרפות לעיתים בועיות אוויר בתוך החליפה שמעניקות בידוד נוסף. בעיקרון, ככל שהמים יותר קרים (הים התיכון, אגב, לא קר במיוחד) וככל שיש נטייה אישית לסבול מקור, כך עדיף שהחליפה תהיה עבה יותר – אם כי יש לקחת בחשבון שהעובי משפיע על חופשיות התנועה במידה מסוימת.

 

20211111145407.026.png

 

מלבד החליפות והחולצות, בחנות המועדון שלנו (גם דרך האתר), ניתן להזמין נעליים ששומרות על אצבעות הרגליים מפני תחושה של קיפאון, ואותו הדבר לגבי כפפות ייעודיות לכפות הידיים. בחנות תמצאו גם כובעים המתאימים לכל הגילאים ובכל המידות, שהינם חשובים לשמירת חום הגוף שחלק נכבד ממנו אובד למעלה. מעבר לכך, ניתן להקל על אתגרי הגלישה בחורף באמצעות אכילת מזון שמעניק מספיק אנרגיה, שתיית משקה חם ושמירה על יובש וחום הגוף אחרי שיוצאים מהים.

אין תיאור זמין לתמונה.

לפרטים נוספים על קורסים, שיעורים וציוד גלישה בחורף, הנכם מוזמנים לפנות אלינו באימייל Info@Surfo.co.il , או באתר או בטלפון 04-8444473.

מאמרים דומים

הירשמו לרשימת הדיוור שלנו