איזה גלשן מתאים למתחילים?

מתחילים? מצליחים לעמוד על הגלשן? המאמר הזה בשבילכם...

איזה גלשן מתאים למתחילים?

החלטתם להתחיל לגלוש בים? צפויה לכם ללא ספק התנסות באחת הפעילויות המהנות ביותר שיש. גם אם החלטתם להתנסות בגלישה לבד, וגם אם במסגרת קורס גלישה או בהדרכת אנשים מיומנים מכם, אחת השאלות הראשונות עבור גולשים בתחילת הדרך היא איזה גלשן מתאים למתחילים – כזה שיעניק לכם תחושת ביטחון מצד אחד, ומצד שני יעזור לכם לעמוד וידחוף אתכם קדימה על הגל, באופן שיקל עליכם את תהליך הלימוד המאתגר. חשוב לדעת שלסוג הגלשן שתבחרו יש השפעה על מידת ההצלחה והלימוד שלכם בתחילת הדרך – אז מה חשוב לדעת בבואכם לבחור את הגלשן שלכם?

ליצירת קשר התקשרו –  04-8444473

לצפייה במוצרים לחצו כאן

סוגי גלשנים והתאמתם למתחילים

סוג הגלשן למתחילים מושפע ממספר פרמטרים, ביניהם גודל הגלשן, מבנה הגלשן ונפח הגלשן:

  • גלשן קצר (shortboard) – סוג הגלשן הנפוץ ביותר, אשר אורכו נע בין 1.8-2.4 מטר. גלשן מסוג זה הוא מהיר ביחס לגלשנים אחרים, ועל כן יש לשקול קודם להתנסות על סוגים אחרים.
  • גלשן ארוך (longboard) – גלשן איטי יותר בשל גודלו וצורתו, אשר אורכו לרוב יהיה מעל 2.74 מטר. אמנם הוא גדול ואיטי יותר, אך יש שיגידו שדווקא בשל כך הוא יתאים יותר למתחילים.
  • גלשן פיש (fishboard) – צורתו הרחבה והקטנה במיוחד הופכת אותו לפחות יציב, ועל כן פחות מתאים לגולשים מתחילים.
  • גלשן פאן (funboard) – מצד אחד הוא לוקח את יתרונותיו של הגלשן הקצר, שכן הוא פחות או יותר באותו גודל, ומצד שני הוא מעוצב בדומה לגלשן ארוך, עם חרטום מעוגל יחסית ובעל 3 סנפירים. גלשן מסוג זה יכול מאוד להתאים לגולשים בתחילת הדרך.

פרמטרים נוספים בגלשן למתחילים

מידת ההתאמה של הגלשן לרמתו של הגולש מושפעת לא רק מסוג הגלשן, אלא גם מפרמטרים נוספים הקשורים לגילכם, למשקל ולגובה שלכם, כמו גם ולמידת המיומנות שלכם בגלישה. על כן, בחירת גלשן מומלץ למתחילים, כדאי מאוד להתייעץ עם אנשים שמבינים בתחום הגלישה, על מנת להתאים את הגלשן עבורכם. גלשן מומלץ למתחילים הוא גלשן סופט. גלשן סופט למתחילים יעניק לכם את התמיכה שתזדקקו לה בהתחלה, הוא יעזור לכם לצוף על הגלשן, להתרומם עליו, ולהיעזר בו על מנת לשפר את הביצועים שלכם. כדאי להשקיע בגלשן סופט איכותי, עם שדריות מעץ לכל האורך, בעל זנב רחב יחסית, אשר יעניק לכם יציבות, ויסייע לכם להישאר על הגלשן ולא ליפול. גלשן מסוג זה ילווה אתכם מרמת מתחילים, וגם לאחר מכן ברמת מתקדמת יותר, למשך שנים רבות.

מחפשים גלשן למתחילים?

במרכז הימי ומועדון הגלישה סרף סייקל, מועדון הגלישה הגדול ביותר בצפון, תוכלו למצוא מגוון גלשנים וציוד גלישה מקצועי ואיכותי למתחילים, מיד ראשונה ושנייה, של החברות הטובות בעולם. כמו כן תוכלו להתרשם ממגוון החוגים, הקורסים ושיעורי לימוד פרטיים למתחילים.

פנו אלינו ונשמח להתאים לכם גלשן מומלץ למתחילים ואת הציוד המתאים ביותר עבורכם בתחילת הדרך – סרף סייקל הוא מועדון הגלישה הגדול ביותר בצפון, הפועל על מנת להשפיע ולשפר את דרך החיים של אלו שעוברים דרכנו, שבעה ימים בשבוע בקיץ ובחורף, ומציע מגוון עצום של פעילויות ספורט וחינוך ימי, כגון קייט סרפינג, גלישת גלים, סאפ, גלישת רוח, בוגי ועוד. נשמח לשמוע מכם! באתר, בדוא"ל: info@surfo.co.il, או בטלפון: 04-8444473.

20211111140915.784.jpg

מאמרים דומים

הירשמו לרשימת הדיוור שלנו