Search
Close this search box.

איזה גלשן גלים לקנות?

אחרי מספר שיעורי גלישה מגיע הרגע שצריך להחליט איזה גלשן לקנות, אז איך בוחרים את הגלשן שיקח אותי לשלב הבא?

איזה גלשן לקנות

אחרי מספר שיעורי גלישה מגיע הרגע שצריך להחליט איזה גלשן לקנות. אז איך בוחרים את הגלשן שייקח אותי לשלב הבא, איזה מידת גלשן אני צריך ומה עוד חשוב לדעת? התשובות לפניכם.

ישנם סוגים רבים של גלשני גלים אשר מגיעים בצורות ובמידות שונות. ננסה לענות על חלק מהשיקולים לבחירת גלשן גלים כך שיתאים לך ולצרכיך.

גלשן גלים בוחרים לפי הפרמטרים הבאים:

משקל גוף – גלשני הגלים אמורים לצוף על פני המים כאשר אנו תופסים גל, אבל אמורים לצוף גם כאשר אנחנו חותרים מעבר לגלים. גלשני גלים בעלי נפח גבוהה יציפו טוב יותר מצד אחד, ואילו גלשני גלים בעלי נפח נמוך יהיו קלים יותר לתמרון ובצלילה מתחת לגל דאק דייב . כמו כן חשוב להתאים את נפח הגלשן למשקל הגוף כך שהגלשן לא ישקע לנו או שלא נצטרך להיאבק בכדי לעבור את הגלים, כאשר לכל גולש או גולשת יש משקל שונה. לכן מומלץ להתייעץ אתנו לפני רכישה של כל גלשן בכדי לא לטעות בנפח, מכיוון שבכל הקשור לגלשני גלים רק מוכר מיומן ידע לאחר תחקיר קצר להתאים לכם את נפח הגלשן למשקל גופכם.

מיומנות בגלישה – גם אם אתם במשקל של קל סלייטר-אלוף העולם בגלישה, זה לא אומר שתוכלו לגלוש על גלשן במידות שלו. גלשני גלים בעלי נפח נמוך דורשים מיומנות גבוהה יותר מאשר גלשני גלים בעלי נפח גבוה. גם אם פיזית הנפח של הגלשן מתאים למשקלכם עדיין צריך שהוא יתאים לרמתכם ולכן לא מומלץ לרכוש גלשן שבמידותיו הוא מעבר ליכולתכם. לכן אנו ממליצים להתייעץ עמנו בכדי שנוכל להתאים עבורך את הגלשן הטוב ביותר שיתאים לרמתכם.

סוג הגלים – יש הבדל בין גלשני הגלים שיתאימו לכם אם תגלשו בגלים של הוואי לבין גלשני הגלים שמתאימים לגלים של הארץ. בארץ יש ימים שבהם הגל סגור בגובה 30 ס"מ, וימים של גל פתוח בגובה מטר. בנוסף גם סוג השבירה של הגל חשוב מאוד. יש שבירת חוף ויש שבירת ריף, כאשר רוב גלשני הגלים בארץ מתאימים לגל בינוני נמוך שאין לו הרבה כוח משיכה. לכן גלשני גלים בעלי רוחב גדול יותר ייתנו לגל חלש עוד קצת כוח למשוך אתכם. ושוב מומלץ להתייעץ אתנו לפני כל רכישה של גלשן גלים בכדי שלא תזרקו את כספכם על גלשן לא מתאים.

איזה גלשן לקנות

בחירה נכונה של נפח גלשן

בבחירת גלשן מתאים יש לשים לב גם לנפח שנמדד בליטרים. ככול שיש לגלשן יותר נפח כך יכולת הציפה והיציבות שלו עולה, מה שמקל על פעולות של חתירה ושל תפיסת גלים. מצד שני, ככול שנפח הגלשן יותר נמוך רמה ההצפה שלו יורדת, יותר קשה לחתור עליו ויותר מורכב להיכנס עימו לגלים, אבל רמת הביצוע והתמרון שלו עולה. לכן גלשנים עם נפח גבוה מתאימים לגולשים מתחילים, בעוד שגלשנים עם נפח נמוך מתאימים לגולשים ברמה מתקדמת.

בחירת מידות של גלשנים

כאמור, גלשנים מגיעים במידות ואורכים שונים, כאשר אורך הגלשן משפיע באופן ישיר על יכולות החתירה והכניסה לתוך הגל. בעיקרון, ככול שגלשן יותר ארוך ויש לו יותר נפח כך קל יותר לחתור עליו ולהיכנס לתוך הגלים. מצד שני, ככול שגלשן יותר ארוך רמת התמרון והביצועים שלו יותר נמוכה. אי לכך, גלשנים ארוכים מומלצים למתחילים, בעוד שגולשים מתקדמים לא אחת יעדיפו גלשן קצר שיעלה את רמת הביצועים שלהם. מעבר לכך, התשובה לשאלה איזה גלשן לקנות מצריכה תשומת לב למידותיו האחרות, כלומר לרוחב הגלשן ולנפח שלו.

מידע על בחירת סוג הגלשן

בשוק יש מגוון גדול של סוגי גלשנים, כאשר לכל סוג יש תכונות משלו המשפיעות באופן ישיר על אופי הגלישה. לכן, היכרות עם סוגי גלשנים ומאפייניהם תעזור להבין איזה גלשן לקנות.

  • גלשן סופט- גלשן ייעודי למתחילים שנעשה בו שימוש בשיעורי גלישה. כפי ששמו מעיד עליו, מדובר בגלשן שעשוי מחומר רך, מה מקטין פגיעות בעת נפילה. כמו כן, לגלשן הזה יש יכולת ציפה מצוינת ונפח גבוה, מה שמעלה את רמת היציבות שלו ואת נוחות הגלישה עליו. בנוסף, ניתן למצוא גלשני סופט מסוג פרפורמנס המתאימים למעבר מרמת מתחילים לרמה בינונית.
  • גלשן פאן בורד- גלשן עם נפח רב באורך הנע בין תשעה לשבעה פיט, נוח לשימוש וללמידה. הוא מתאים לגולשים קלי משקל ברמת מתחילים ולכאלו המבקשים לעבור לגלשן קשיח, וכן לגולשים מתקדמים הרוצים לתפוס גלים חלשים ונמוכים. ככזה הוא מאוד מתאים לחופי הארץ שלא מאופיינים בהרבה גלים גבוהים.
  • גלשן שורטבורד- גלשן גלים קל משקל, יחסית קצר באורך של מתחת לשבעה פיט, עם נפח נמוך ורמה גבוהה במיוחד של ביצועים. הגלשן הזה מתאים לגולשים מנוסים בהיותו מאפשר להפיק את המרב מהגל, וכן לגולשים מתחילים קלי משקל שמבקשים לעבור לגלשן קשיח.
  • גלשן לונגבורד- גלשן גלים קשיח וארוך במיוחד של יותר מתשעה פיט, עם מבנה רחב ויציב במיוחד, נוח לחתירה ולתפיסה של גלים בסגנון זורם ורגוע. מצד שני, רמת הביצועים שלו אינה גבוהה, והוא לא מתאים לביצוע פניות חדות ומהירות. הגלשן יכול להתאים לגולשים בתחילת דרכם ולגולשים מנוסים האוהבים לגלוש בקצב רגוע.

מבקשים לקנות גלשן חדש ממקור אמין? רוצים ללמוד גלישת גלים במועדון מקצועי? צרו קשר בטלפון 04-8444473 עם מועדון הגלישה סרף סייקל בחוף הים המושלם לגלישה בקריית ים. אצלנו ממתינה לכם חנות מקצועית עם מבחר גדול וחדשני של גלשנים מסוגים ודגמים שונים.

מאמרים דומים

הירשמו לרשימת הדיוור שלנו

תפריט נגישות